Jump to content
PlayStation Romania
  • Inregistreaza-te simplu si rapid

Salut, 

Te invitam la o inregistrare rapida cu mail si parola in comunitatea PlayStation. Am creat aceasta comunitate exclusiv pentru utilizatorii consolelor PlayStation. Stim ca esti un fan al consolelor daca ai trecut pe aici, incearca sa ramai si sa te inregistrezi :) deoarece cu ajutorul tau putem organiza mai multe concursuri in comunitate!

Autentifica-te  pentru a te autentifica

Creaza cont  pentru a te inregistra

Ne gasesti pe Facebook, in cel mai mare grup al pasionatilor de PlayStation!

japiadrian

Doom: Lazarus Tanks - Boss Combat (PS4 Pro)

Recommended Posts

Cum am si zis in ultimul articol Doom in care urma sa il infruntam la finalul misiunii pe Lazarus, unul dintre cei mai rai. Iata ca a venit si acel moment in care bineinteles am avut parte de o surpriza (va vine a crede sau nu dar e similara cu cea din Sekiro la duelul cu Genichiro :O ) cand a am fost nevoit sa il elimin pe doua suprafete diferite, intens si interesant.

lazarus.jpg

Mi-au zis unii ca sunt incantat de un joc care a aparut acum cativa ani si ca hypeul nu este acelasi, ei bine, am inteles ca tot ce e nou este mai atractiv insa ne putem da seama cu usurinta ca pentru multe jocuri din ziua de azi doom la nivel de shooter a fost o sursa de inspiratie, asta ca sa raspund si celor care au criticat usor articolele mele Doom pentru fiecare misiune. Pe aceasta cale am sa le si multumesc pentru atentia oferita materialelor scrise. 

In confruntarea cu Lazarus am utilizat cel mai mult lansatorul de rachete (rocket launcher) pentru ca are un efect de splash dar si mai mult damage decat in cazul unei arme de tip assault riffle sau plasma. Nici shotgun nu este de evitat insa recomand sa mergeti pe lansator, e gg.

Ne mai depart doar cateva misiuni de finalul jocului asa ca urmeaza sa povestim in urmatoarele articole si despre ceea ce urmeaza, presupun ca zone infestate cu un numar mai ridicat de monstrii + alti bossi ... corect?

Sustine proiectul YouTube, fiecare abonat conteaza!

Save.png