Jump to content
PlayStation Romania
  • Inregistreaza-te simplu si rapid

Salut, 

Te invitam la o inregistrare rapida cu mail si parola in comunitatea PlayStation. Am creat aceasta comunitate exclusiv pentru utilizatorii consolelor PlayStation. Stim ca esti un fan al consolelor daca ai trecut pe aici, incearca sa ramai si sa te inregistrezi :) deoarece cu ajutorul tau putem organiza mai multe concursuri in comunitate!

Autentifica-te  pentru a te autentifica

Creaza cont  pentru a te inregistra

Ne gasesti pe Facebook, in cel mai mare grup al pasionatilor de PlayStation!

japiadrian

Days Gone Survival: Kill Limbo - Nice and Bloody (PS4 Pro)

Recommended Posts

Bun, am inceput sa joc Days Gone in modul Survival. Inainte de a te intreba ce inseamna Survival in-game trebuie sa stii ca supravietuirea in Days Gone este mai mult la nivel de soft si bug, adica, cand crezi ca ai trecut de o misiune ori dai de un bug cum am patit eu (nu gaseam combustibil in nero site pentru generator ca sa pot accesa injectoarele ce iti maximeaza viata, stamina sau focus) ori cum eram aproape de eliminarea unei hoarde, sa ma trezesc cu o eroare de tip aplicatie, mai exact CE-34878-0 ... ciao hoarda, restart la joc si hai ca poate ne apar itemele necesare.

killlimbo.jpg

Acuma ca v-am pregatit psihic la ce sa va asteptati ... ce ar fi sa discutam despre sistemul Survive in-game, care este cam asa:

• 2-3 lovituri de zombie, o muscatura de lup infestat, o cazatura mai serioasa cu motocicleta, stationarea in foc mai mult de 4 secunde iti asigura moartea si esti da la ultimul checkpoint dar asta poate fi pacalita daca dati la timp Quicksave (daca apasati triunghi langa motocicleta) atunci va asigurati un nou checkpoint, astfel daca muriti va da tot acolo :D
  • Munitia este foarte limitata incat trebuie sa va obisnuiti sa faceti eliminari prin materialele inflamabile/explozive din jurul vostru. Incercati sa va maximati focusul atunci cand va luptati cu arme de distanta deoarece orice headshot reprezinta un kill instant adica 1 glont = 1 kill iar atunci nu consumati munitie (headshot este usor de dat cu focus/incetinitor)
  • Va puteti volosi doar de Vision (R3) ca sa vedeti tot ce inseamna HUD: minimap, viata, stamina etc.
  • In rest povestea incepe de la inceput cu totul doar ca absolut orice actiune este foarte sensibila si te raneste foarte rapid!

Am inregistrat o misiune de tip recuperare unde a trebuit sa il elimin pe Limbo, un smecher ceva ... ok, nu asta e important ci stilul de joc aplicat. O sa observati ca tinest usurel spre cap si incerc sa fac eliminari rapide doar prin headshot desi deocamdata nu imi iese de fiecare data pentru ca nu am suficient focus. Mai sunt momente in care trag dupa un adversar si observ ca pierd munitie nefacand damage deloc, atunci mai bine imi schimb pozitia, ma apropiu de el si imi asigur targetul.

Ne auzim in curand cu urmatoarele misiuni/ambush/hoarde din modul Survival ... daca jucati si voi modul Survival, astept sa impartasim pareri, idei sau planuri de atac :)

Daca aveti intrebari legate de joc ori de modul Survival in special nu ezitati sa lasati un reply la acest articol!

Aboneaza-te pe canalul de YouTube!

Save.png