Jump to content
PlayStation Romania
  • Inregistreaza-te simplu si rapid

Salut, 

Te invitam la o inregistrare rapida cu mail si parola in comunitatea PlayStation. Am creat aceasta comunitate exclusiv pentru utilizatorii consolelor PlayStation. Stim ca esti un fan al consolelor daca ai trecut pe aici, incearca sa ramai si sa te inregistrezi :) deoarece cu ajutorul tau putem organiza mai multe concursuri in comunitate!

Autentifica-te  pentru a te autentifica

Creaza cont  pentru a te inregistra

Ne gasesti pe Facebook, in cel mai mare grup al pasionatilor de PlayStation!

• 0

Question

Buna ziua am si eu o problema m-am mutat de curand in Germania si ps4 meu este configurat pe Romania.Am achiziţionat un Play Station Plus cu o valabilitate de 12 luni(cumparat din Germania) dar cand incerc sa bag codul de activare imi apare eroarea:Buna ziua am si eu o problema m-am mutat de curand in Germania si ps4 meu este configurat pe Romania.Am achiziţionat un Play Station Plus cu o valabilitate de 12 luni(cumparat din Germania) dar cand incerc sa bag codul de activare imi apare eroarea: wc 40376 0

aveti o soluţie pt mine.Multumes

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Salut,

Fiecare abonament PS Plus corespunde cu zona pe care contul este creat, in cazul tau este RO dar abonamentul PS Plus este eventual DE (adica germania). Abonamentele PS Plus trebuie sa fie cumparate pe zona contului creat, adica daca e cont RO merge doar PS Plus RO daca e alta zona, nu o sa mearga ... 

Recomand sa iti achizitionezi PS Plus doar de pe store.playstation.com (digital) astfel abonamentul tau va merge pe contul de pe care faci achizitia.

Daca am inteles bine, ai un cont RO cu PS Plus de Germania, corect? Daca da, atunci problema a fost explicata mai sus.

• 0

Ai inţeles foarte bine problema. Mulţumesc frumos pt ajutor !

Dar nu exista nici o alta posibilitate de a activa acest ps plus de germania?

• Like 1

• 0
15 hours ago, Bobel said:

Dar nu exista nici o alta posibilitate de a activa acest ps plus de germania?

Pentru a activa acel PS Plsu de Germania, trebuie sa iti faci un cont pe zona Germania.

Doar daca cumperi direct de pe platforma playstation care iti ofera ps plus automat pentru zona in ti-ai inregistrat contul. Deci doar de pe internet poti cumpara pentru Romania fiind intr-o alta tara straina. 

Intri direct pe https://store.playstation.com te autentifici cu contul tau si cauti PS Plus (siteul iti ofera PS Plus pentru zona care o ai pe cont si mai exact Romania). Daca nu poti achizitiona de pe site atunci incearca sa mergi direct in magazinul de pe consola > [Settings] > [Account Management] > [Activate as Your Primary PlayStation 4] > [Activate]. 

Din nefericire nu sunt compatibile abonamentele PS Plus din Spania cu Italia sau alte tarzi/regiuni intre ele. Pe scurt, fiecare cu gradina lui.

D