Jump to content
PlayStation Romania
  • Inregistreaza-te simplu si rapid

Salut, 

Te invitam la o inregistrare rapida cu mail si parola in comunitatea PlayStation. Am creat aceasta comunitate exclusiv pentru utilizatorii consolelor PlayStation. Stim ca esti un fan al consolelor daca ai trecut pe aici, incearca sa ramai si sa te inregistrezi :) deoarece cu ajutorul tau putem organiza mai multe concursuri in comunitate!

Autentifica-te  pentru a te autentifica

Creaza cont  pentru a te inregistra

Ne gasesti pe Facebook, in cel mai mare grup al pasionatilor de PlayStation!

japiadrian

Crash Team Racing: Sewer Speedway - N.Sanity Beach Area (PS4 Pro)

Recommended Posts

Incepe nebunia cu CTR, unul dintre titlurile pe care le-am asteptat cel mai mult din motive nostalgice, imi aduc vag aminte cum calcam pragurile salilor de playstation in copilarie. Ieri am avut o experienta extraordinara cu CTR Nitro Fueled, o nebunie de joc care dupa ce innebunesti 3-4 ore, faci o pauza de jumatate de ora si te gandesti ca ce smecherie ar fi sa mai bagi inca 3-4 ore. Consider ca un joc care te face nerabdator, este un joc chiar foarte bun.

sewerspeedway.jpg

Am incercat sa joc o perioada pe dificultate Easy dar a fost chiar foarte usor, exact cum a zis si colegul meu Vlad in sesiunea live de ieri, o sesiune excelenta pe care o gasiti mai jos in versiune full. (curand o sa revin si cu niste cut scens)

Cred ca am avut parte de cele mai intense curse, nu au fost usoare, la unele am stat chiar si 40-50 de minute in full Restart, aiurea dar chiar atat a trebuit sa stam ca sa trecem, oricum nu suntem noi experti in CTR. Am scos si timpi egali cu CPU care presupun ca sunt niste timpi foarte rari, adica chiar sa treci linia finish in acelasi timp cu un cpu. Tare!

Sambata 22/06/2019 intram din nou #live pe la orele serii 18:00 pe youtube.com/japiadrian Save.png

Multumesc Liviu Sacuianu din comunitatea PlayStation care a donat 2€ pentru a sustine proiectul!

Vorbim in urmatoarele randuri despre Sewer Speedway, un traseu jucat tot pe dificultate medie. O cursa in care mai degraba invatam sa dau Power Sliding si Turbo Boost. Frumos in CTR ca poti alege intre versiunea clasica (fara nitro) sau ceva cu nitro. Mi-a placut sa vad si posibilitatea de a schimba forma masinii, rotile,culorile, caracterele deci ii WOW si la partea asta de customizare.

🔥 Ca tot ziceam mai sus de Power Sliding, este o schema ce presupune sa prinzi o viteza superioara in curbe atunci cand iei o directie brusca (manevra asta se face cu X + L (pentru directie) si din nou tineti apasat X, pentru a controla acel Boost iar pentru fiecare supraturatie (care sunt de maxim 3) este nevoie sa apasati pe L1, un combo care necesita practica, obligatoriu deci nu va enervati :P

Tot asa daca din varful unei denivelari de traseu sariti cu X (Hop) iar la aterizare tineti iarasi X, masinuta voastra se tureaza in aer iar cand atinge solul direct turata va asigura o viteza Nitrooooooo! 

🚦 Ah, era sa uit ... atentie si la start, daca prindeti verde in turatie ridicata atunci o sa aveti o plecare funtasa cu Nitroooooo! In curse eu imi acelerez masinuta abia la 

In curand, mai multe materiale video din CTR 🚦