Jump to content
PlayStation Romania
  • Inregistreaza-te simplu si rapid

Salut, 

Te invitam la o inregistrare rapida cu mail si parola in comunitatea PlayStation. Am creat aceasta comunitate exclusiv pentru utilizatorii consolelor PlayStation. Stim ca esti un fan al consolelor daca ai trecut pe aici, incearca sa ramai si sa te inregistrezi :) deoarece cu ajutorul tau putem organiza mai multe concursuri in comunitate!

Autentifica-te  pentru a te autentifica

Creaza cont  pentru a te inregistra

Ne gasesti pe Facebook, in cel mai mare grup al pasionatilor de PlayStation!

japiadrian

Days Gone Challenge: Cum sa facem aurul in Combat Survival (PS4 Pro)

Recommended Posts

In fiecare vineri avem parte de un Challenge in jocul exclusiv Days Gone. Recent am avut de supravietuit impotriva unei hoarde ce nu se mai termina dar trebuia contra timp sa ating un numar de puncte xp pentru a ajunge la medalia de aur (am reusit cu un scor de 177,000 de puncte sa iau aurul) video aici

My Great Capture Screenshot 2019-07-06 11-46-57.png

In data de 05.07.19 s-a dat drumul la un nou challenge si anume Combat Survival in care trebuie sa omoram Marauders (acele personaje care in joc le gasim fie pe drumuri cu capcane ce vor sa ne jefuiasca fie in Ambush Camps). Mi-a luat cateva ore serioase sa imi dau seama fara ajutorul internetului cum decurg lucrurile in aceasta noua provocare versus Marauders. Ieri in sesiune live din comunitatea PlayStation am reusit sa incasez cel mai mult 29K puncte dupa care am atins o limita de 32K puncte dar in nici una din aceste cazuri nu am reusit sa trec pragul de 33K pentru medalia de aur. Asa ca m-am trezit dimineata, odihnit, am inceput sa dreg putin logica acestei provocari si sa caut raspuns la intrebarea: Cum pot face mai multe puncte?

• Am incercat doar headshot, doar melee attack, doar damage cu grenada etc. nu a mers nimic care sa ma boosteze peste 33K
  • Technica am descoperit-o cum am zis mai sus, in dimineata asta ...
    • Este foarte important sa urmarim acele sub-challenges care le avem in challengeul principal (vezi imagine). Daca reusim sa atingem targetul la toate cerintele din Combat Survival Challenge o sa avem parte de extra XP Points care ne boosteaza punctele generale astfel avem mari sanse sa ajungem la punctele dorite pentru medalia de aur. My Great Capture Screenshot 2019-07-06 11-31-23.png
    • Este important totodata si sa multiplicam XP Points oferit pe fiecare kill iar pentru asta avem nevoie de dexteritate si only headshot pe inamic (vezi imagine). Fiecare headshot si fast-kill multiplica cu pana la x6 sau mai mult XP Points per kill dar fiti foarte atenti, fiecare multiplicare de experienta nu dureaza mult, ea are un cooldown acesta fiind motivul pentru care dexteritatea este importanta. Daca aveti rabdare sa urmariti materialul video ve-ti intelege exact la ce ma refer.

My Great Capture Screenshot 2019-07-06 11-33-44.png

Acuma pentru a maxima performanta voastra trebuie sa faceti gold pe fiecare cerinta si anume:

• Sa eliminati 100 de Marauders
  • Sa eliminati 6 Marauders prin Sealth Kill (sa ii asasinati prin surprindere)
  • Sa eliminati 30 Marauders cu un cutit sau orice alta arma Melee
  • Sa elimiati 25 Marauders prin Headshot

Cum am ajuns sa fac aurul la acest Challenge, nu prea ma intereseaza sa ajung pe o pozitie cat mai buna dar daca vreti sa faceti cat mai multe puncte, atunci e nevoie sa faceti eliminarile perfecte ca la carte. Exact 30 melee kills, restul eliminarilor only headshot + fast kill pentru multiplicarea punctelor, fara sa ratati dar consider ca e suficient sa iei aurul si sa te bucuri decat sa te chinui la perfectionare. Cu 35K XP Points am ajuns pe pozitia 102 in clasamentul mondial iar pentru mine este suficient.

My Great Capture Screenshot 2019-07-06 11-44-31.pngVizionati materialul video pentru a vedea tehnica explicata in acest articol.

Aboneaza-te la youtube.com/japiadrian